Kajaki i spływy kajakowe, Wynajem kajaków
Zadzwoń i zamów tel : 502170237

Mogilica

Mogilica piękna ale uciążliwa rzeka.

Mogilica, spływy kajakowe na tej rzece to rzadkość ale polecamy ją dla wprawionych kajakarzy, którzy są za pan brat z komarami i licznymi krzakami. Spływ możemy rozpocząć w Kolonii Nawino, na drewnianym mostku. Z tego miejsca będziemy mieli około 15 kilometrów Mogilicy do przepłynięcia. Rzeka jest bardzo ciekawa z licznymi zwałkami i krzakami. Te wszystkie niedogodności rekompensuje nam pięknymi widokami i dziką, wręcz nie odkrytą przyrodą. można śmiało powiedzieć, że Mogilica nie płynie, ona się wije. Trudno tam spotkać kawałek prostego odcinka. Płynąc, często zastanawiamy się w którą stronę będzie zakręt. Wiraże 180 stopni, to norma. Napotkamy również piękne mosty. Pierwszy, to „most” dla mieszkańców.

Mogilica, spływy kajakowe, wypożyczalnia kajaków.
Mogilica, spływy kajakowe, wypożyczalnia kajaków.

Drugi most, który napotkamy po 50 minutach to most kolejowy.

Most kolejowy na Mogilicy
Most kolejowy na Mogilicy

Kolejny most drogowy na trasie Nawino – Czarnowęsy.

Most drogowy na Mogilicy
Most drogowy na Mogilicy

Piękne widoki…

Most i wodospad w Czarnowęsach, który przenosimy prawą stroną.

Tuż za wodospadem przepływamy przez piękny park. Po prawej stronie na górze możemy dostrzec kamień o średnicy około pięciu metrów w którym wykuto tzw. „Ławeczkę Diabła”. Warto tam podejść i zwiedzić park, przejść ścieżką edukacyjną oraz zwiedzić Sale Tradycji Rybackich.

Po drodze do Parsęty napotkamy jeszcze kilka mostów i jeszcze jeden wodospad przed Rogowem, który można pokonać w kajaku. Na przepłynięcie całej Mogilicy należy przeznaczyć około sześciu godzin. Dopływając do Parsęty możemy płynąć z prądem do Białogardu lub pod prąd do mostu nieopodal Rogowa. Rzekę polecamy wyłącznie dla „twardych” kajakarzy.

Zapraszamy również do zapoznania się z podobną i bardzo ciekawą rzeką Pokrzywnicą.

wynajem sprzętu kajakowego

Bazy kajakowe: Białogard, Koszalin, Sławno
ul. Polanowska 35
76-100 Sławno
ul. Polanowska 35; 76-100 Sławno; Telefon: 502 170 237