Kajaki i spływy kajakowe, Wynajem kajaków
Zadzwoń i zamów tel : 502170237

Kajaki z dziećmi na rzece Parsęta

Spływ rzeką Parsęta – niezapomniane przeżycie – kajaki z dziećmi

Rzeka Parsęta jest jedną z największych rzek Przymorza. Nic więc dziwnego, że stała się ona jedną z największych „kajakowych” atrakcji tego rejonu Polski. Walory tej jednej z najpiękniejszych polskich rzek możesz poznać również i Ty sam, decydując się na nasze spływy kajakowe. Zobacz gdzie na spływ kajakowy z dziećmi.

Charakterystyka rzeki Parsęta

Rzeka Parsęta, wraz ze swoim największym dopływem – rzeką Radwią – posiada 3,5 tysiąca kilometrów kwadratowych powierzchni. Rzeka ta w niektórych miejscach ma charakter górski, ze względu na silne prądy i zróżnicowanie pod względem poziomu trudności.
Długość rzeki wynosi 157 kilometrów, z czego aż 144 kilometry są dopuszczone do spływów kajakowych. Swój bieg Parsęta rozpoczyna w jednym z jezior nieopodal miejscowości Parsęcko. Rzeka uchodzi do Bałtyku w rejonie Kołobrzegu.

Spływa rzeką Parsęta - podczas spływu

Co warto wiedzieć o rzece?

Ze względu na swój charakterystyczny bieg i dość zróżnicowane koryto, rzeka dzieli się na kilka odcinków, dopasowanych do indywidualnych możliwości kajakarzy.

 

Rzeka posiada odcinki odpowiednie dla wszystkich poziomów zaawansowania:

  • Odcinki dla początkujących

Trasa od Karlina aż do Kołobrzegu jest typowym odcinkiem dla osób początkujących. Mamy tu szerokie, proste koryto, bez wpół zanurzonych krzaków, czy zwalonych pni drzew. Rzeka jest tu wystarczająco głęboka, by nie obawiać się bliskości dna. Trasa ta idealnie nadaje się zarówno dla początkujących, jak i na kajaki z dziećmi.

 

  • Odcinki dla średniozaawansowanych

Trasa od Osówka do Białogardu jest typową trasą dla osób średniozaawansowanych. Na tym odcinku w korycie rzeki znajduje się sporo zwalonych drzew. Dodatkowo od czasu do czasu pojawia się konieczność przepraw.

 

  • Odcinki dla zaawansowanych

Trasa od Storkowa do Osówka jest trasą dla typowych profesjonalistów – survivalowców. W zasadzie jest to bardziej przeprawa niż spływ kajakowy. W niektórych miejscach poruszanie się za pomocą wioseł jest po prostu niemożliwe. Jedyną opcją staje się wówczas „przeciąganie”, wzdłuż znajdujących się na brzegu krzaków. Nie polecamy tego docinka na kajaki z dziećmi.

Dlaczego warto zdecydować się na spływ?

Zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych osób kochających kajaki Parsęta jest wręcz idealną rzeką. Dlaczego?

 

Brak ścisku
Parsęta nie jest rzeką zbyt uczęszczaną zarówno przez miłośników sportów wodnych, jak też przez wędkarzy. Istnieje małe prawdopodobieństwo, że na trasie spotkamy innych kajakarzy. Płynąc Parsętą, możemy w samotności kontemplować uroki przyrody!

 

Brak opłat

Decydując się na rejs kajakami na rzecz Parsętą, nie musimy liczyć się z dodatkowymi opłatami. Nie ma tu opłaty klimatycznej, opłat za biwaki czy ogniska. Nic nie stoi na przeszkodzie, by w okolicy „rozbić się” na dziko.

Brak nudy

Spływ kajakowy Parsętą nie znudzi się nikomu! Poszczególne jej odcinki są dopasowane do potrzeb różnych kajakarzy. Swoje miejsce znajdą tu zarówno miłośnicy spokojnych, rodzinnych wojaży, spływów kajakowych z dziećmi, jak również prawdziwi survivalowcy. Jeśli pragniesz zaszczepić dzieciom fascynację kajakami to rzeka Parsęta jest idealnym wyborem – zapraszamy.

 

Zrezygnuj z nudnych wakacji nad morzem i męczącego wypadu w góry. Jeśli szukasz prawdziwej przygody, odkryj uroki Parsęty. Spływ kajakowy tą rzeką, to kilkudniowa przygoda, której nigdy nie zapomnisz.

Podczas spływu

wynajem sprzętu kajakowego

Bazy kajakowe: Białogard, Koszalin, Sławno
ul. Polanowska 35
76-100 Sławno
ul. Polanowska 35; 76-100 Sławno; Telefon: 502 170 237