Kajaki i spływy kajakowe, Wynajem kajaków
Zadzwoń i zamów tel : 502170237

Najpiękniejsze trasy i szlaki – Gdzie na spływ kajakowy w Polsce – szlaki kajakowe woj. pomorskie

Spływy kajakowe to popularna forma aktywności fizycznej w sezonie letnim. Czasami jest też to jedyna metoda, aby dotrzeć do zapomnianych, ale pięknych miejsc w rozlewiskach. Warto jednak wiedzieć, że na spływy mogą wybrać się zarówno osoby, które świetnie pływają i lubią wodne atrakcje, jak i osoby, które nie umieją pływać, a tym bardziej nie pływały kajakiem. W Polsce jest bardzo dużo tras, które nadają się zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych pływaków. Zastanawiamy gdzie wybrać się na spływ kajakowy w Polsce. Przedstawiamy Państwu kilka najpiękniejszych tras i szlaków spływów kajakowych w Polsce.

Przykładowa rzeka

Gdzie są najlepsze warunki do pływania kajakiem? – szlaki kajakowe woj. pomorskie

Wszyscy zastanawiamy się gdzie na spływ kajakowy? Myśląc o spływach kajakowych wiele osób zaczyna od północnej Polski, ale nie tylko Mazury są odpowiednim miejscem gdzie na spływ kajakowy wybrać się można. Z powodzeniem świetne trasy można znaleźć też na Suwalszczyźnie, w Borach Tucholskich czy też na południu Polski w Ziemi Lubuskiej, albo na wschodzie w Lubelszczyźnie. Bardzo popularne są też trasy po górskich potokach, jednak wymagają one bardzo dobrych umiejętności pływania kajakiem i nie są polecane dla osób początkujących.

Najpiękniejsze trasy i szlaki spływów kajakowych w Polsce - szlak nr 2 - CALDREW

 

Spływy do podziwiania krajobrazu

Trasy spływów kajakowych w Polsce mogą przebiegać przez bardzo różne tereny, w tym Parków Narodowych czy miejsc zamieszkanych przez zwierzęta leśne. Dlatego też bez trudu można znaleźć trasy, które są nie tylko ciekawe ze względu na stopień trudności, ale też ze względu na otoczenie, przez które się przepływa.

Najpiękniejsze trasy kajakowe w Polsce to między innymi:

  • Kopanica-Skwierzyna,
  • Włodawa-Kodeń,
  • Kazimierz Dolny-Warszawa,
  • Sorkwity-Ruciane Nidy.

 

Pierwsza z wymienionych najpiękniejszych tras spływów kajakowych: Kopanica-Skwierzyna to spływ Obarą na odcinku 113 km, który jest dedykowany dla osób, które już kajakiem kiedyś pływały. Obra łączy się z Wartą czy Odrą kanałami, ale pojawiają się w niej silne nurty, meandry albo niespodziewane przeszkody jak powalone drzewa, ponieważ na tej nizinie mieszka spora populacja bobrów. Można też wyjść na chwilę z wody, aby podziwiać położone po drodze bunkry Międzyrzeckiego Rejonu Umocnień.

Druga trasa z proponowanych tras spływów kajakowych w Polsce prowadzi po rzece Bug. Spływ Włodawa-Kłodeń ma 65 km i może na niego wybrać się każdy. Jednak płynąc to trasą trzeba uważać, aby nie przekroczyć przypadkiem granicy i nie wpłynąć na wody Białorusi. Trasa ta jest bardzo spokojna i malownicza. Można tutaj też spotkać bobry czy ptactwo wodne. Nie ma tu jednak silnego nurtu czy licznych przeszkód. Czasem pojawiają się zza meandrów cyple i wysepki.

Gdzie na spływ kajakowy w Polsce - przykładowa rzeka

Kolejna trasa wiedzie Wisłą. Spływ Kazimierz Dolny-Warszawa liczy sobie 140 km i nadaje się idealnie dla osób, które chociaż dwa razy wcześniej płynęły kajakiem. Nie odbierze też przyjemności z pływania osobom częściej pływającym. Na tej trasie można spodziewać się wietrznych warunków, burz oraz innych kaprysów pogody. Wystarczy jednak wypłynąć za duże miasta, aby móc podziwiać cuda natury. Jest też kilka odcinków, które trzeba przejść pieszo ze względu na mieliznę.

Ostatnia trasa to odcinek Sorkwity-Ruciane Nida po Krutyni o odległości 102 km. Również ta trasa nadaje się dla wszystkich, ale rzeka jest wartka i kręta. Jednak dzięki temu można zobaczyć wiele naturalnych atrakcji jak zielone polanki, laski, trzciny czy piaszczyste zakola. Trasa przebiega również przez małe jeziorka co tylko dodaje jej uroku.

 

Najpiękniejsze trasy i szlaki spływów kajakowych w Polsce - podczas spływu

 

Zapraszamy na najlepsze spływy kajakowe rzekami: Parsęta, Radew, Wieprza, Słupia, Rega. Zobacz naszą propozycję na kajaki z dziećmi.

Zapraszamy na szlaki kajakowe woj. pomorskiego.

wynajem sprzętu kajakowego

Bazy kajakowe: Białogard, Koszalin, Sławno
ul. Polanowska 35
76-100 Sławno
ul. Polanowska 35; 76-100 Sławno; Telefon: 502 170 237